Kahvemiz Neden Özel

Eski Yöntemler, Yeni Yorumlar

Shellfords’da kahveye olan tutkumuzu ve merakımızı yeni yöntemler ve tatlar keşfetmek için ortaya koyuyor ve kahvenin bitmek bilmeyen yolculuğunda tüm birikimimizle yer alıyoruz.  Geçmişten aktarılan geleneksel kavurma metodlarını kullanırken, bir yandan da gelişmeleri ve trendleri takip ederek yenilikçi harmanları ve yöntemleri tüm dünyadaki kahve severler için geliştirmenin heyecanını duyuyoruz.

Tüm Farkı Yaratan Tek Çekirdek

Yıllar önce, Shellford’s kahve ustaları, en eşsiz profile sahip kahve çekirdeklerinin, Ekvator’da, yüksek ve iri yapılı ağaçların gölgesinde yetiştiğini keşfetti. Karakterini, ılıman, tropik bölgedeki bereketli topraklara borçlu olan bu çekirdekler benzersiz asidite ve tatlılık dengesiyle Shellford’s harmanlarının yapı taşı. 

Slow Roasting Metodu (Yavaş Kavurma) 

Shellfords'da eşsiz karakterlere sahip özel ve iri çekirdekleri diğer zengin ve dengeli profile sahip yörelerin çekirdekleriyle harmanlar ve nesillerdir imzamız olan yavaş kavurma metoduyla sunarız. Kavurma aşaması, kahvenin karakterini belirleyen, aromaların, gövdenin ortaya çıktığı en önemli kısımlardan biridir. Sahip olduğumuz özel ısı dağıtım tekniği ile kahve çekirdeklerini ilk ve ikinci çatırdama arasında, oldukça özel bir derecede kavururuz. Bu sayede harmanlarımız tatlı, fındıksı ve çikolatamsı notalar ile tam gövdeye sahip olurken, acılıktan uzak zarif içime sahiptir.

Geniş Kahve Seçkimizin Tadını Çıkarın 

Shellford’s, çeşitli harmanlar ve yöresel kahvelere sahip seçkisiyle öğütülmüş ya da çekirdek olarak sizlerle buluşur ve evinizdeki tüm kahve ekipmanlarında oldukça iyi sonuçlar verir. Öğütülmüş kahvelerdeki öğütme derecemiz, bir çok ev demleme tekniğine uygundur. Geniş kahve seçkimizin tadını her yerde çıkarabilmeniz adına tüm detayları sizler için sürekli olarak gözden geçiriyoruz.

Etik Kahve 

Shellford’s, kendini tüm dünyadaki tedarikçileri adına sorumluluk almaya ve çalışma şartlarını iyileştirmeye adamıştır. Karbon ayak izimizi azaltmanın yeni yollarını sürekli olarak keşfederken aynı zamanda tüm tüketicilerimizi, kullandıkları kahveleri bahçecilik, kozmetik gibi alanlarda geri dönüştürmeleri yönünde teşvik ediyoruz.